Yemek firması, toplu yemek üretimi yapan ve müşterilerine sunan firmalara verilen isimdir. Türkiye genelinde yaygın olarak bulunur ve büyük şehirlerde sayısı daha fazladır. Çağın gelişmesiyle birlikte artık şirketler yemek hizmetini dışarıdan temin etme yöntemine gitmiş ve bu da yemek firmalarının sayısını arttırmıştır.

Yemek hizmeti sağlayan bir yemek firması, öncelikle müşterilerinin yemek taleplerini alarak üretilmesi gereken yemek sayısını üretim departmanına iletir. Günlük olarak tedarik ve malzeme planlaması yapılır. Planlamalar dahilinde yemeklerin üretimi için muaddel cetvel diye tabir edilen planlama reçeteleri kullanılır. Üretilen yemekler thermobox diye tabir edilen sıcak saklama kaplarıyla müşterilere iletilir. Sabahın erken saatlerinde üretilen yemekler öğle yemeklerinden yaklaşık 45 dakika öncesinde tekrar ısıtılarak sunuma hazır hale getirilir.

Bir yemek firması olarak Net Kurumsal uluslararası standartlarda kabul görmüş tüm kalite ve üretim planlama uygulamalarını kullanmakla beraber kendi geliştirmiş olduğu tekniklerle de catering yemek sektörüne öncülük etmektedir. Araştırma ve geliştirme konularına ayırdığımız yüksek bütçe bizi her geçen gün daha da kaliteli hizmet veren bir firma yapmakta bu da çalıştığımız müşterilerimizin uzun süreli memnuniyetini sağlamaktadır.