Yemek şirketi, firmaların kayda değer bir çoğunluğunun ihtiyaç duyduğu ve düzenli olarak çalıştığı şirketlerdir. Kimi firmalar, doğru yemek şirketini bularak uzun dönemli bir çalışma sürecine girerler. Bazıları ise doğru yemek şirketini bulana kadar düzenli olarak yemek şirketinde değişikliğe giderler. Şimdi bu iki tip firma için de oldukça faydalı olan bu yazıda bir yemek şirketini seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda çeşitli bilgiler verilecektir.

Öncelikle yukarıda bahsettiğimiz iki tip firmayı ele almalıyız. Birinci tip firmalar yani yemek şirketleriyle uzun soluklu çalışıp hizmetteki kusurları göz ardı eden firmalardır ya da gerçekten doğru ve profesyonel bir yemek şirketini bulmuşlardır. İkinci tip firmalar ise hizmetteki kusurlar konusunda hassas firmalar olup yemek şirketini değiştirme taraftarlarıdır. Şimdi bir yemek şirketi ile yeni tanışma safhasından hizmet başlangıcının sonuna kadar olan süreçteki dikkat edilmesi gereken hususları sırayla inceleyelim.

Yemek şirketlerini hangi kanallar üzerinden bulabiliriz? Yemek şirketlerine nasıl ulaşabiliriz?

Günümüzde bir çok konuda olduğu gibi yemek şirketlerini bulma konusunda da en hızlı ve doğru kaynak internet olacaktır. İnternet üzerinde “yemek şirketi” yazdığınızda karşınıza yemek şirketleri çıkacaktır. Ya da lokasyonel olarak “istanbul yemek şirketi” olarak da aratabilirsiniz. Ayrıca konuyla alakalı tüm kombinasyonlardaki kelimeleri de aratabilirsiniz.

yemek şirketi

yemek şirketi

yemek firması

yemek firmaları

yemek şirketleri

catering firmaları

catering şirketleri

Bu arama terimlerini Google’da aratmanız durumunda karşınıza yığınla yemek şirketi çıkacaktır. Kısacası ilk adımda yemek şirketlerine ulaştık.

İlk intiba ve müşteriyle ilişkiler

Görüntülenen yemek şirketlerinin arasında bir eleme metodu olarak tasarımı kullanabiliriz. Çünkü merdiven altı yemek şirketinin ya hiç web sitesi olmaz olsa da profesyonel görünümlere genelde sahip değildir. İkincil olarak sitenin iletişim sayfasındaki bilgilerin eksiksiz olmasına özen gösterin. Sabit telefon ya da kurumsal mail kullanmayan firmalar da yine sağlıklı bir hizmet için tehlike oluşturabilen firmalardır. Yemek şirketinin size sunduğu iletişim kanallarından herhangi birinden yemek şirketiyle iletişime geçmeyi deneyin. Unutmayın fiyat teklifi almak için iletişime geçmekte zorlandığınız bir yemek şirketine ileride olası problemlerin giderilmesi için de ulaşamazsınız. Bu sebeple sizinle pozitif bir iletişim kurabilen firmaları kenara ayırın. Böylece sadece ilk intiba ile bir çok yemek şirketini elemiş olduk. Sıradaki adımda azalttığımız yemek şirketi veritabanını daha da daraltacağız.

yemek şirketi iletişim telefon

Lokasyon

Hangi ilde olursanız olun, her yemek şirketinin bir servis güzergahı bulunmaktadır. Çok yüksek çalışan sayısına sahip değilseniz ve taşıma yemek almanız gerekiyorsa aradığınız yemek şirketlerinin lokasyonunun mutlaka size yakın olmasına özen gösterin. Çünkü yakın lokasyon öncelikle yemek hizmetinin kalitesine pozitif oranla etki edecektir. Ayrıca yemeklerin eksik gelmesi ya da ekstra yemek ihtiyacı gibi konularda daha kolay müdahale edilecektir. Öte yandan fiyat konusunda da yakında bulunan bir yemek şirketi muhtemelen daha uygun bir yemek hizmeti birim fiyat teklifi verecektir.

Fiyat Teklifi

Lokasyon olarak da seçimlerimizi daralttıktan sonra, artık seçmiş olduğunuz yemek şirketlerinden fiyat teklifi isteyebiliriz. Örnek olarak 10 farklı yemek şirketinden fiyat teklifi aldınız. Bu yemek şirketleri arasından uygun fiyat verenler ve yüksek fiyat verenler arasından firmanızın yemek hizmeti kalite ihtiyacına göre seçim yapabilirsiniz. Fakat yalnızca fiyat odaklı seçim yapmak bir hata olacaktır. Çünkü profesyonel ve kurumsal bir yemek şirketi yemeklerdeki malzeme gramajlarından kaçmayıp uygun fiyatlara hizmet vermesi mümkün değildir. O sebeple fiyatı mutlaka kriter olarak belirlemekle birlikte diğer hususların da yer aldığı toplu bir değerlendirme sürecine girilmelidir.

Yemek Şirketlerini Tanıma ve Toplu Değerlendirme

Fiyat tekliflerinden sonra çok fazla düşük ve fazla yüksek fiyatları yine seçimleri daraltmak adına çıkardınız. Şimdi elimizde bulunan az sayıdaki yemek şirketini yerinde inceleyebilirsiniz. Yemek şirketlerinin üretim tesislerini ziyaret edebilir ya da herhangi bir yetkiliyle yüz yüze görüşmek için randevu alabilirsiniz. Ayrıca yemek şirketinin halihazırda hizmet verdiği bir projesini de yerinde ziyaret etmeniz uygun olacaktır. Bunları da yaptıktan sonra artık toplu bir değerlendirme için bir tablo ya da kendinize uygun bir metot oluşturabilirsiniz. Bu metotta yemek fiyatı, üretim yerinin kalitesi, referanslarının memnuniyet düzeyi gibi kriterler doğrultusunda artık doğru yemek şirketini seçebilirsiniz.